Форуми към сайта на "Сектрон" ООД
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
April 20, 2018, 12:11:07 pm

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Здравейте и добре дошли във форумите към сайта на "Сектрон" ООД
12047 Публикации в 807 Теми от 890 Членове
Последен член: ddobrev
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай Изход
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  Цифрови рекордери  |  Тема: Липсващи e-mail само от една камера 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Липсващи e-mail само от една камера  (Прочетена 1152 пъти)
orelcho
Новак
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« -: February 13, 2017, 10:23:13 am »

Имам DVR DS-7108HQHI-F1/N със (за момента) 3 камери DS-2CE16D1T-IT3.
DVR-а до момента записваше постоянно, от няколко месеца работи. Събитията ги изпраща на e-mail през акаунт в gmail. На два пъти вече ми прави впечатление, че липсват e-mail-и със събития от една камера в рамките на 2 часа. Събития за тази камера има записани в лога на DVR-a. От другите камери през този период има изпратени писма.
От другите камери не ми е направило впечатление да има пропуски, но там и по-трудно ще ми направи, трябва да сравнявам e-mail-ите с лога.
Активен
Mihail Kostadinov
Служител Сектрон
Jr. Member
Активен Активен

Публикации: 98

Консултант "Техническа Поддръжка" Сектрон ООД

« Отговор #1 -: February 13, 2017, 03:21:17 pm »

Здравейте,

Възможно е DVR-a да не успява да се справи с изпращането на е-мейл-и, особено ако към тях има прикачени снимки. Активирали ли сте опцията за прикачени снимки?
Когато устройството  изпраща е-мейл  с прикачени снимки, самите снимки се съхраняват в RAM паметта, до момента на изпращане. Когато RAM паметта  е запълнена, e възможно да изпрати e-mail-и без прикачени снимки или въобще да не изпрати е-mail. Съветвам ви да ограничите изпращането на е-mail максимално (не повече от 1-2 камери, които прецените че са най-важни), както и да направите настройки на събитието (например детекция на движение) да генерира възможно по-малко фалшиви аларми.
Изпращането на е-мейл е второстепенна функция на DVR-a и в случай на липса на ресурс, тя се изключва автоматично (докато се освободи ресурса).
Активен
orelcho
Новак
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #2 -: February 14, 2017, 08:43:55 pm »

Да прикачват се снимки.
Видя ми се удобство, тъй като след това снимките автоматично се изтеглят в директория и много бързо може да се прегледа какъв обект и дали е такъв е предизвикал motion detection.

Вероятно няма друг начин да се извадят снимки на събитията. (пробвах преди време качване в dropbox и gdrive, но там постоянно се изпускат събития. Качването в dropbox го бях оставил активно за повече време и от веднъж спираше качването и се възстановяваше чак след рестарт)
Активен
Страници: [1] Нагоре Изпечатай 
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  Цифрови рекордери  |  Тема: Липсващи e-mail само от една камера « назад напред »
Отиди на: