Форуми към сайта на "Сектрон" ООД
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
February 20, 2019, 07:25:34 pm

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Здравейте и добре дошли във форумите към сайта на "Сектрон" ООД
12110 Публикации в 825 Теми от 904 Членове
Последен член: p
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай Изход
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  IP камери и системи  |  Тема: Разминаване в настройките на камера и NVR? 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Разминаване в настройките на камера и NVR?  (Прочетена 1892 пъти)
Mega
Новак
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« -: June 26, 2017, 08:19:58 am »

Искам да попитам при IP камери и NVR, кои настройки са с приоритет? Тези направени на NVR-a, или тези в менюто на камерата. Питам, защото става нещо странно. Като пусна от NVR-а да записва при движение, HIK-Connect-a, започва да ми бълва съобщения. Когато загася Alarm Notification от HIK-Connect-a, ми изключва Motion-a и NVR-a спира да записва? Нещо не ми се връзва. Опциите на NVR-a за уведомяване са загасени и не би трябвало да го прави, а само да записва? Отделно ако влезна в камерите директно по IP (камерите са закачени към мрежата, не в портовете на NVR-a, с идеята да мога да влизам и в тях). Там настройките са различни, има и меню за пресеичане на линия. NVR-a няма, което е странно, предвид, че камрата има. NVR-a е 7104NI-SN/P. До сега винаги съм пускал камерите в портовете на NVR-a и няма проблем.
Активен
Mihail Kostadinov
Служител Сектрон
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 104

Консултант "Техническа Поддръжка" Сектрон ООД

« Отговор #1 -: June 26, 2017, 04:00:19 pm »

Принципно настройките в NVR-a имат приоритет, дотолкова доколкото когато се правят промени през NVR-a, същите настройки се записват и в камерата. А ако правите настройки само в камерата, те ще бъдат презаписани от NVR-a на определен период (не съм сигурен, но може би около час).
NVR-а трябва да е обновен до последен фърмуер. Проблема при изключване на уведомленията в Hik-connect да спира и самия motion detection сме го срещали и преди, предполагам е свързан с по-стари устройства и фърмуери. Сега тествахме с нови NVR-и (серия 76хх) и такъв проблем не се случва.
А между другото вашия NVR 7100NI-SN е в списъка на устройства, които няма да получат поддръжка за Hik-connect услугата. Това не означава автоматично че не могат да се добавят в облака, а по-скоро че няма да получават фърмуер ъпдейти за проблеми, свързани с облака (каквито за съжаление вие явно изпитвате).
Активен
Mega
Новак
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: June 28, 2017, 11:05:20 am »

Благодаря за отговора. NVR-а скоро ще го сменям за серия 76ХХ. Просто исках да знам, защо се държи така странно? Може ли линк към последната версия на firmware-a за модела?
Активен
Mihail Kostadinov
Служител Сектрон
Full Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: June 29, 2017, 09:43:14 am »

Ето линк към последния фърмуер: http://www.hikvisioneurope.com/portal/?dir=portal/Product%20Firmware/Back-ends/Recorder/NVR/DS-7100NI-SN/v3.0.18_151231%20English%20%26%20Multi-lingual
Активен
Mega
Новак
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: June 30, 2017, 10:27:43 am »

Аз този линк го намерих, но мислех че съм намерил нещо старо. Защото NVR-a е с по-нова версия от тази на сайта, което е парадокс?

Активен
Mihail Kostadinov
Служител Сектрон
Full Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: June 30, 2017, 10:43:55 am »

Ами не, не е парадокс. И друг път се е случвало - от фабриката в Китай идват с по-нови фърмуер, отколкото тези качени на европейския сайт. В даден момент сигурно ще ги качат и на сайта.
Активен
Страници: [1] Нагоре Изпечатай 
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  IP камери и системи  |  Тема: Разминаване в настройките на камера и NVR? « назад напред »
Отиди на: