Форуми към сайта на "Сектрон" ООД
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
June 21, 2018, 11:58:12 am

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Здравейте и добре дошли във форумите към сайта на "Сектрон" ООД
12069 Публикации в 813 Теми от 894 Членове
Последен член: ve4er
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай Изход
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  Камери  |  Тема: Резолюция на камера 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Резолюция на камера  (Прочетена 2190 пъти)
qwerty
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 349

« -: August 05, 2017, 09:33:41 pm »

Как може реално да се разбере резолюцията на самата камера.Дали е 1,2,3 или 5 мегапексела.За първи път монтирам 5 мегапикселова камера,и съм разочарован от изображението,както и от записа.Камерите са от този модел DS-2CE16H1T-AIT3Z и DS-2CE56H1T-IT3Z.Рекордера е DS-7216HUHI-F2/S.
Ако може някой да сподели мнение(опит) за разлика в резолюцяата на мегапикселови камери,а също така и технически(теоретични) разяснения за определяне на резолюцията на дадена камера.
Активен
Nimi
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 61

« Отговор #1 -: August 08, 2017, 09:01:53 am »

Аз скоро се сблъсках със същия проблем. Не бях доволен на първо четене... - неправилните настройки.
С компресията си поиграй. А иначе резолюцията се установява с една снимка просто.

Смяна битрейт -> снимка, смяна битрейт -> снимка.. и така докато избереш този който те задоволява.

А иначе... с тия малки обективчета няма да стигнем качеството на една фото/видео камера  Wink
Активен
qwerty
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: August 09, 2017, 08:47:14 pm »

Днес приключих с опитите,но нямах флашка за да направя запис.
Скоростта на пренос я вдигнах от 1024 на 2048 бита,но промяна няма.Това е за картината на живо.Сигурно и телевизора не поддържа такава резолюция през HDMI входа,но проблема не е в това.
Когато в изображението има по-дребни и контрастни неща,се появяват светлосенки между детайлите.А като се направи цифрово увеличение на картината,тези светлосенки се увеличават,както и детайлите.
Та това ме навежда на мисълта,че това изображение идва така от камерата.
При старите аналогови камери,които нямаха автоматична бленда(която играе роля и за фокуса на камерата),също имаше подобен проблем....та ми се струва че проблема е в камерата.
Не знам дали го обясних добре проблема,но ако имам възможност,ще направя записи на флашка,за да ги кача във форума.

« Последна редакция: August 09, 2017, 09:11:12 pm от qwerty » Активен
qwerty
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: February 19, 2018, 09:19:18 am »

https://www.vbox7.com/play:6433e0150e

Нещо не мога да качвам снимки.
Активен
qwerty
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: February 19, 2018, 03:39:37 pm »

Снимката е извадена от видеозапис,и се вижда че резолюцията е около 3,7 мегапиксела.Като при запис съм избрал 12 кадъра на камера(те са общо 6),и най висока резолюция при запис?Huh?
Активен
Nimi
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 61

« Отговор #5 -: February 20, 2018, 03:13:38 pm »

Не се виждат снимките а ми е интересно. Резолюцията - снимка от ПС-то.
Битрейда само до 2048 ли ходи?
Активен
qwerty
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: February 20, 2018, 06:16:25 pm »

Да,снимката е от ПС-то от видеозаписа.
Не си спомням за скоростта колко е,но знам че всичко го давах на макс.
Активен
Страници: [1] Нагоре Изпечатай 
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  Камери  |  Тема: Резолюция на камера « назад напред »
Отиди на: