Форуми към сайта на "Сектрон" ООД
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
August 18, 2018, 10:02:15 am

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Здравейте и добре дошли във форумите към сайта на "Сектрон" ООД
12087 Публикации в 816 Теми от 899 Членове
Последен член: gvarbanov
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай Изход
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  IP камери и системи  |  Тема: Проблем с DS-2CD2142FWD-I 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Проблем с DS-2CD2142FWD-I  (Прочетена 1859 пъти)
Mega
Новак
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« -: November 15, 2017, 06:18:05 pm »

Здравейте,

Имам NVR с четири IP камери, камерите са закачени в мрежата през гигабитов суич. DS-2CD2142FWD-I работи 2-3 дни, след което изчезва. Започвам да виждам само 3-те камери. Сменя си самa IP-то, на заводското предполагам. Като така го сменя, че не мога да го оправя през нет-а. Трябва да ходя до обекта, който е на 150 км. от мен. Проблем прави само тази камера, другите нямат никакви грижи. През NVR-a нямам шанс да направя нищо. Какво ли не съм пробвал. Камерата седи на статус Network abnormal. Става само на място със SADP Tool-а, да сложа статично IP като на локалната мрежа. Защо така си променя настройката сама?
« Последна редакция: November 15, 2017, 06:24:17 pm от Mega » Активен
Valentin Todorov
Новак
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« Отговор #1 -: November 16, 2017, 09:08:10 am »

Здравей,
Вероятно въпросната камера е била хакната. Причината да имаш проблеми само с нея вероянто се дължи на ниската версия на фърмуера (задължително я вдигни до последна версия). Другите камери най-вероятно са с друга версия на фърмуера и затова "устояват" на тези атаки.
Активен
Mega
Новак
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: November 16, 2017, 06:01:38 pm »

... имам спомен, че го update-нах с най-новия като я взех, но ще проверя. Въпроса е, че NVR-а реално не може да я управлява. Няма контрол над нея, което е тъпо. Дава, че и сменя IP-то, а реално не го прави. Като влзена през SADP-то IP-то не е сменено. Има нещо много недомислено в това меню за контрол на камерите.
Активен
Nimi
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 61

« Отговор #3 -: November 16, 2017, 10:00:21 pm »

Скоро имах същия проблем. Оказа се, че IP-то се дублира. Сложи и друго.
Активен
Mega
Новак
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: November 17, 2017, 09:13:42 am »

... Имам пет IP-та в мрежата, разбира се, че пробвах поне 5-6 IP-та. Просто NVR-a дава, че е сменено, но не го сменя. Когато отида на на място през SADP-то си стои същото IP. Като го сменя вече със SADP Tools зацепва.
Активен
Страници: [1] Нагоре Изпечатай 
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  IP камери и системи  |  Тема: Проблем с DS-2CD2142FWD-I « назад напред »
Отиди на: