Форуми към сайта на "Сектрон" ООД
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
November 21, 2018, 12:34:16 am

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Здравейте и добре дошли във форумите към сайта на "Сектрон" ООД
12110 Публикации в 825 Теми от 903 Членове
Последен член: p
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай Изход
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Сигнално-охранителна техника  |  Контролни панели  |  Тема: Проблем със Spectra SP65 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Проблем със Spectra SP65  (Прочетена 1005 пъти)
johnnie
Новак
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« -: March 03, 2018, 10:37:04 pm »

Здравейте, ползвам Paradox SP Spectra SP65 и клавиатура Spectra K10V. Към контролния панел има свързани 8 датчика. Към 7-ми е свързан магнитния датчик на балконска врата. Преди известно време съпругата ми при влизане е объркала кода и се е включила сирената, при което тя се е паникьосала и е избрала някаква комбинация от клавиши, (така предполагам по разказа и) при което след като е успяла все пак да изключи алармата непрекъснато свети на клавиатурата зона 7. Ако отворя балконската врата след известно време клавиатурата отчита чрез звуков сигнал (както при отваряне на входната врата) отварянето. В ръководството на клавиатурата пише следното Key lit = Open or entry delay. По поведението на зоната ми прилича на задействано някакво закъснение. Като байпас-на зоната изгасва. Въпросът ми е дали някой може да ми каже как да си върна зоната в нормално състояние.
Активен
qwerty
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 353

« Отговор #1 -: March 08, 2018, 06:54:55 am »

Цитат
Ако отворя балконската врата след известно време клавиатурата отчита чрез звуков сигнал (както при отваряне на входната врата) отварянето.

Това,което се сещам е да измериш с уред шлейфа на самата зона.За да се разбере дали повредата е от самата зона,или е нещо по централата.
А при това положени можеш ли да включваш системата под охрана.
Активен
Божидар Христев
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 167

инж. електрончик към "Юрий Гагарин" АД

« Отговор #2 -: March 09, 2018, 03:05:15 pm »

Нещо не разбирам:
свети постоянно без да загасва, само бипка при отваряне.

Жена ти да е късала жици...
Активен

"Електронната апаратура работи благодарение на белият пушек, който е в нея. Когато белият пушек напусне електронната апаратура, тя спира да работи!"

Постулат на Хорнер за петте удара: "Опитът е право пропорционален на потрошеното оборудване."
qwerty
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: March 13, 2018, 05:49:07 pm »

Цитат
Ако отворя балконската врата след известно време клавиатурата отчита чрез звуков сигнал (както при отваряне на входната врата) отварянето

.....или ако е задържала по дълго цифрата на зоната на балконската врата,да се е включила като камбанка.
Активен
johnnie
Новак
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #4 -: March 15, 2018, 03:15:21 pm »

Нещо не разбирам:
свети постоянно без да загасва, само бипка при отваряне.

Жена ти да е късала жици...

Не е късала жици. Сутринта като пускам алармата в режим на охрана всичко е наред. Вечерта жена ми се качва, аз търся място за паркиране и като се прибирам виждам, че зоната свети и я питам дали в момента е отворена балконската врата, при което установявам, че не е.

Цитат
Ако отворя балконската врата след известно време клавиатурата отчита чрез звуков сигнал (както при отваряне на входната врата) отварянето

.....или ако е задържала по дълго цифрата на зоната на балконската врата,да се е включила като камбанка.

Може и нещо такова да е станало. Въпросът е как да махна настройката (ако случайно е успяла да задейства някаква). Чета ръководствата, които имам и из интернет и нищо не откривам. Първоначално и аз мислех, че е станало нещо с някой кабел, но външно всичко е наред. Отварях и кутията на контролния модул и там всичко е свързано. Трябва да премеря магнитния датчик на вратата дали сработва.
Активен
qwerty
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: March 17, 2018, 03:58:45 pm »

Цитат
Трябва да премеря магнитния датчик на вратата дали сработва.

Преди да мериш,трябваше да пишеш за този въпрос.
Цитат
А при това положени можеш ли да включваш системата под охрана.

Камбанката на зона 7 може да я премахнеш с продължително задържане на седми бутон(докато издаде звуков сигнал).

А меренето на датчика(говори за номер 7,а и за който и да е друг),става на клемореда на централата,след като се разкачи поне един от проводниците на самата зона....

Не че нещо и с програмирането може да се е объркало,но тогава жена ти трябва да е влязла в инженерен режим и да е променила някакви настройки на самата зона или параметри на зоните.Ама като си мисля,не виждам как да стане.....все пак това е една доста разпространена домашна централа.
Активен
Страници: [1] Нагоре Изпечатай 
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Сигнално-охранителна техника  |  Контролни панели  |  Тема: Проблем със Spectra SP65 « назад напред »
Отиди на: