Форуми към сайта на "Сектрон" ООД
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
October 15, 2018, 09:48:42 pm

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Здравейте и добре дошли във форумите към сайта на "Сектрон" ООД
12105 Публикации в 822 Теми от 900 Членове
Последен член: gvarbanov
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай Изход
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  Софтуер  |  Тема: Motion detection върху запис 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Motion detection върху запис  (Прочетена 656 пъти)
orelcho
Новак
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« -: May 31, 2018, 05:53:53 pm »

Когато преглеждам запис от DVR-a (DS-7108HQHI-F1) има опция да оградя някоя зона и само за нея да ми даде засечените движения. Намираше се в Smart blayback (или нещо подобно беше). Когато преглеждам запис през iVMS-4200, намирам подобна опция (VCA Type -> Motion Detection), но когато му дам Search ми връща грешка:
CameraX Failed to search the VCA triggered video. Error Code HCNetSDK.dll[23].(Not supported.)
Някакъв проблем ли има при мен или motion detection върху запис на избрана зона не може да се използва отдалечено от DVR-a?
Активен
Mihail Kostadinov
Служител Сектрон
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 104

Консултант "Техническа Поддръжка" Сектрон ООД

« Отговор #1 -: June 04, 2018, 03:51:49 pm »

Предполагам че има при вас има някакъв проблем, аз направих тествах на такъв DVR (fw версия 3.5.35) и при мен работи. Опцията се намира в iVMS4200->Playback->VCA playback-> VCA type -> Motion detection.
Така при очертаване на някоя зона от екрана, търси детекция на движение в тази зона. Имайте предвид че работи  само VCA type -> Motion detection. При останалите две опции - Line crossing и Intrusion detection връща грешката, за която говорите, тъй като този модел DVR не поддържа гореспонатите функиции. Трябва също и детекция на движение на съответния канал да е активирана.
Моя съвет е да обновите фърмеура до последна версия (3.5.50) и ако отново има проблем се обадете.
Активен
orelcho
Новак
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: June 05, 2018, 09:42:16 pm »

Моя съвет е да обновите фърмеура до последна версия (3.5.50)
Може ли линк? Най-високата версия, която намирам за моя модел е V3.4.88 Build 180207.
Нали говорим за стартиране на VCA от този бутон на remote playback екрана:

И след това тези настройки, като маркираме зоната и натискаме бутона search:

Понеже видях, че след избиране на 1-вия бутон от 1-вата снимка (Event playback) има опция VCA detection, но там нищо не ми показва. Няма опция за избиране на зона.

A през браузер има ли възможност да се използва тази функция? Днес пробвах, намерих само нещо подобно на VCA detection, за който написах по-горе

« Последна редакция: June 05, 2018, 09:49:29 pm от orelcho » Активен
Mihail Kostadinov
Служител Сектрон
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 104

Консултант "Техническа Поддръжка" Сектрон ООД

« Отговор #3 -: June 06, 2018, 09:05:33 am »

Здравейте, всъщност предния път съм направил тестовете на по-ново устройство Turbo HD 4.0 - 7108HQHI-K1 вместо на 7108HQHI-F1, оттам идва и разликата във фърмуер версиите, съжалявам за което.
Сега направих повторни тестове с устройство точно като вашето - Turbo HD 3.0: DVR7116HQHI-F1 с fw версия 3.4.87, но резултатите отново са същите - функцията работи. VCA търсенето по детекция се стартира точно от бутона, който и вие сте посочили (VMS4200->Playback->VCA playback-> VCA type -> Motion detection).
Между другото направих тестове с подобни устройства с по-стар фърмуер - 3.4.80 и 3.4.75 - и в двата случая връщаше същата грешка както при вас, че тази функция не се поддържа.
Така че остава да потвърдите че вие използвате актуален фърмуер за вашето устройство - последния действително е 3.4.88.
Активен
orelcho
Новак
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: June 11, 2018, 12:57:22 pm »

Здравейте!
Нямах възможност да обновя фирмуеъра до последната версия, макар че в момента е с 3.4.87 Build 180108.
Пробвах с ivms-4200 версии 2.7.1.4 и 2.5.1.7.
Пробвах и в мрежата, в която е DVR-a, преди това бях през интернет.

Като обновя до 3.4.88 ще пиша пак.
Активен
orelcho
Новак
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: June 18, 2018, 08:20:44 pm »

Вече пробвах с актуални версии:
IVMS 4200: 2.7.1.9
DVR Firmware: V3.4.88 build 180131
Доколкото разбрах споменатия от мен по-горе build 180207 не е за моя модел.

Същото поведение има Sad
Напраи ми впечатление, че ако избера къс период от време  (максимум час и малко) при търсене във VCA mode (вижте шота по-долу) не дава грешка, но и нищо не изкарва като резултат. При по-дълъг период дава същата грешка
Активен
Страници: [1] Нагоре Изпечатай 
Форуми към сайта на "Сектрон" ООД  |  Видеонаблюдение  |  Софтуер  |  Тема: Motion detection върху запис « назад напред »
Отиди на: